Турнір знаўцаў - СШ 6 г.Полоцка

Турнір знаўцаў

18.02.2020 - Турнір знаўцаў

Дакраніся да роднага слова…

18 лютага ў нашай школе ў рамках тыдня беларускай мовы і літаратуры для навучэнцаў 3 класа прайшоў турнір знаўцаў роднай мовы “Дакраніся да роднага слова”. Турнір складаўся з некалькіх конкурсаў: “Залацінкі мудрасці”, “Вясёлыя рэбусы”, “Перакладчыкі”, “Назаві адным словам”. Праводзілі мерапрыемства для малодшых школьнікаў вучні 6 “А” класа . Трэцякласнікі спаборнічалі ў кемлівасці і дасціпнасці, ва ўменні творчага прымянення трапных і выразных слоў у маўленні, пашырылі свае веды. Атрыманыя балы дапамаглі вызначыць пераможцаў турніру . Першае месца – Грыневіч Аляксандра, другое – Гарбаценка Багдан. Турнір прайшоў у добразычлівай і святочнай атмасферы. Дзеці атрымалі невялікія падарункі і цудоўны настрой.